CURRENCY

Visa priser i
EUR

Visa priser i

LANGUAGE

Välj språk
SV
Byt till mörkt läge

PRE Pražská energetika, a. s.

632 stationer • Oktober 2026
PP
Priser i CZK
AC (≤49 kW) per kWh
DC (49.01–149 kW) per kWh
DC (≥149.01 kW) per kWh
Abonnemang  
PRE CHARGE SILVER (Skupina PRE)
Begränsad
8.00
11.00
13.00
—
PRE CHARGE GOLD (Skupina PRE)
Begränsad
8.507.00
11.5010.00
13.5012.00
150.00
PRE CHARGE START
bästa erbjudande
9.00
12.00
14.00
—
PRE CHARGE SILVER
9.508.00
12.5011.00
14.5013.00
150.00
PRE CHARGE NIGHT
11.008.00
14.0011.00
16.0013.00
300.00
PRE CHARGE PLATINUM
10.007.00
13.0010.00
14.0011.00
300.00
Jednorázové dobíjení (QR / card)
10.00
13.00
15.00
—

Contract price sheet effective 2025-12-01. PRE charging contract; monthly fee is per charging chip.

Lönar sig abonnemanget?

Priser i korten ovan uppdateras live.

100 kWh / månad
Laddplatser 632 platser

Roamingpartners

Ditt PRE Pražská energetika, a. s.-medlemskap gäller till samma priser hos dessa operatörer

Prisuppgifter är offentligt tillgänglig information insamlad enbart i jämförelsesyfte.

Uppdaterad Oktober 2026