CURRENCY

Vis priser i
EUR

Vis priser i

LANGUAGE

Vælg sprog
DA
Skift til mørk tilstand

PRE Pražská energetika, a. s.

632 stationer • Oktober 2026
PP
Priser i CZK
AC (≤49 kW) pr. kWh
DC (49.01–149 kW) pr. kWh
DC (≥149.01 kW) pr. kWh
Abonnement  
PRE CHARGE SILVER (Skupina PRE)
Begrænset
8.00
11.00
13.00
—
PRE CHARGE GOLD (Skupina PRE)
Begrænset
8.507.00
11.5010.00
13.5012.00
150.00
PRE CHARGE START
bedste tilbud
9.00
12.00
14.00
—
PRE CHARGE SILVER
9.508.00
12.5011.00
14.5013.00
150.00
PRE CHARGE NIGHT
11.008.00
14.0011.00
16.0013.00
300.00
PRE CHARGE PLATINUM
10.007.00
13.0010.00
14.0011.00
300.00
Jednorázové dobíjení (QR / card)
10.00
13.00
15.00
—

Contract price sheet effective 2025-12-01. PRE charging contract; monthly fee is per charging chip.

Betaler abonnementet sig?

Priserne på kortene ovenfor opdateres live.

100 kWh / måned
Opladningssteder 632 steder

Roamingpartnere

Dit PRE Pražská energetika, a. s.-medlemskab gælder til samme priser hos disse operatører

Prisdata er offentligt tilgængelig information indsamlet udelukkende til sammenligningsformål.

Opdateret Oktober 2026